बैंक तथा वित्तीय संस्थामा पनि थप कडाइ

कास्की जिल्लामा  जेठ १ गते  बिहान ५  बजेदेखि लागू हुनेगरी आगामी जेठ ७  गते राति १२ बजेसम्मका लागि निषेधाज्ञा थप गरिएको छ । स्थिति भयावह हुन् नदिन भन्दै  यस अघि बैशाख भर लागु गरिएको  निषेधाज्ञाको समयावधि सकिनासाथ लागू  हुनेगरी थप एक साताका लागी  थप आदेश जारी गरिएको हो ।

जिल्ला कोभिड व्यवस्थापन केन्द्रको  बुधबारको बैठकले उक्त निर्णय गरेको हो । कास्की जिल्लामा  वैशाख १३ गतेदेखि निषेधाको आदेश जारी भएको थियो । त्यसपछि वैशाख १९  गते पुनः बैशाख महिनाभरसम्मका लागि समय थपिएको थियो  । सङ्क्रमण दर बढ्दै गएपछि  पुनः एक साता थप गरिएको हो ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालय कास्कीका  अनुसार यसपाली निषेधाज्ञामा अत्यावश्यक खाद्य सामग्री खरिद बिक्रीका लागि बिहान ९  बजेसम्म खुला रहने भएको छ ।   उक्त समयमा अत्यावश्यक खाद्य सामग्रीका पसल, व्यवसाय र डिपार्टमेन्टल स्टोर्स (खाद्य सामग्री मात्र विक्री गर्न) खुला हुने छन भने  खाद्यान्न, तरकारी, पानी, फलफूल, दुध जस्ता देनिक उपभोग्य वस्तु नजिकको पसलबाट मात्र खरिद गर्ने तर सोको लागि सवारीसाधन प्रयोग गर्न पाइने छैन । फलफूल तथा तरकारीको थोक बिक्रेताले खुद्रा बिक्री वितरण गर्न पाउने छैनन् । ताजा दुध बेलुका ५ देखि ७ बजेसम्म नजिकको चिस्यान केन्द्र एवं संकलन केन्द्रमा पु¥याउन एवं बिक्री वितरण गर्न पाइनेछ  ।

सर्बसाधारणले औषधि, खाद्यवस्तु, तथा अन्य अत्यावश्यक उपभोग्य वस्तु वा सेवा खरिदका लागि तथा अत्यावश्यक सेवा लिनुपर्दा बाहेक कुनै पनि व्यक्ति घर बाहिर निस्किन पाउने छैनन् । सार्वजनिक एवम् निजी सवारी साधन जेठ ७  गते राति १२ बजेसम्म उपत्यकामा सञ्चालनमा रोक लगाइएको छ । अत्यावश्यक सामग्री बोकेका ढुवानीका सवारी साधन, बिरामी तथा कुरुवा (बढीमा २ जना) बोकेका एम्बुलेन्स, स्वास्थ्यकर्मी तथा सुरक्षाकर्मीले प्रयोग गर्ने सवारी साधन सञ्चालन गर्न पाइने छ ।

उद्योग तथा सार्वजनिक निर्माण काममा संलग्न कर्मचारी तथा श्रमिकलाई उद्योग परिसर वा र्निाणस्थल नजिकै खाना र बासको व्यवस्था गरी सञ्चालन गर्न सकिने तथा सरकारी प्राथमिकताप्राप्त आयोजनाका निर्माण सामग्री बोक्ने गाडी बेलुका ८ देखि बिहान ४ बजेसम्म मात्र सञ्चालन गर्न सकिने आदेशमा उल्लेख गरिएको छ  ।

बैंक तथा वित्तीय संस्थाले १ चौथाइ कर्मचारी राखेर १ चौथाइ शाखामात्र निक्षेप १ लाखभन्दा बढी, चेक भुक्तानी, क्लीअरिङ र विप्रेषण सेवामात्र बिहान ११ देखि दिउँसो २ बजेसम्म सञ्चालन गर्ने तथा त्यहा कार्यरत  कर्मचारीहरु परिचय पत्र र कार्यालय पोशाक आधारमा बिहान १० देखि ११ र दिउँसो २ देखि साढे ३ सम्म आवतजावत गर्न सक्नेछन् ।

अन्तिम पटक अध्यावधिक गरिएको

प्रतिक्रिया दिनुहोस्