२५ साउन, पोखरा । नेपाल सरकारले अंग्रेजी नयाँ वर्ष जनवरी १ देखि पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल सञ्चालनमा ल्याउने मिति तय गरेको छ ।

नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण सञ्चालक समितिको आइतबार बसेको बैठकले अंग्रेजी नयाँ वर्ष अर्थात् पुस १७ गतेदेखि विमानस्थल खुला गर्ने निर्णय गरेको हो ।

तर, विमानस्थल सञ्चालन हुने मिति तय हुँदा पोखरेली पर्यटन व्यवसायी जति खुसी हुनुपर्ने हो त्यति छैनन् । कारण हो–प्याराग्लाइडिङ विस्थापन हुने चिन्ता । प्राधिकरणसहित उड्ड्यन क्षेत्रका विज्ञका अनुसार अन्तर्राष्ट्रिय उडान सुरु हुनुभन्दा अगाडि नै प्याराग्लाइडिङको विकल्प खोजिसक्नुपर्नेछ ।

अहिले पोखराको प्रमुख पर्यटकीय आकर्षण प्याराग्लाइडिङ हो । हवाई खेलकुद संस्था (ना) अनुसार अहिले पनि दैनिक १ हजारभन्दा बढी पर्यटकले प्याराग्लाइडिङ उडान भरिरहेका छन् । अहिले अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल सुरु भएसँगै प्याराग्लाइडिङको भविष्य के हुने हो भन्ने व्यवसायीमा चिन्ता थपिएको छ ।

अहिले पोखरामा सराङकोट क्षेत्रबाट प्याराग्लाइडिङ उडान भइरहेको छ । पोखरा क्षेत्रीय अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल प्रमुख विनेश मुनकर्मी प्याराग्लाइडिङ उडान हुने उक्त क्षेत्र विमानस्थलको एअरस्पेसभित्र पर्छ । ‘सबै प्लेन आउनेबित्तिकै ल्यान्ड हुन्छ भन्ने छैन । कुनै प्लेन ल्यान्ड गर्न नसकेर आकासमा घुम्नुपर्ने हुन्छ । यो घुम्ने भनेको त्यही क्षेत्र (सराङकोट) हो,’ उनले भने, ‘त्यही भएर त्यहाँ कुनै हवाई गतिविधि नगर्ने भनिएको हो ।’

अन्तिम पटक अध्यावधिक गरिएको

प्रतिक्रिया दिनुहोस्